Srpen 2007

1. super speciální bleskovka!!!!!!!!

31. srpna 2007 v 20:43 | Lili |  ... různé
Té se musíš zúčastnit!!! Je to jednoduché:
Otevří si TENTO odkaz v novém okně - to proto abys mohla odpovídat na otázky a zároveň si je číst v "tom druhym" okně ;-)
To je vše prostě KLIK a stačí poskládat puzzle!!!!!! Tam se vše dozvíš i pochopíš :)
Vyhrává first 5 lidiček menší gráfkuNicol na MTV EMA Munich 07 předávání cen - hlasuj pro ně!!!

31. srpna 2007 v 17:11 | Lili |  Novinky
Nicki najdeš v levém sloupečku v 6. pořadí, tak nezapomeň kliknout na vote ;-)

Vzkaz od Kimi - Whats up everyone!!!!

31. srpna 2007 v 16:51 | Lili |  Novinky
photo
Whats up everyone!!!!
So life is pretty crazy! Ive been chillin out and working on my own little projects that I can hopefully share with you very soon. I just got back from Mexico the other day. Spent a week by the beach in a huge mansion. It was incredible!!!! I went with a few friends, had a whole mansion to ourselves with butlers, maids, a chef, jet-skis, a boat, a pool, a movie theater.....needless to say....IT WAS DOPE!!! haha I ate more mexican food and guacamole then Ive had in my entire life, i think. Watermelon juice, fresh coconut drinks, i could go on and on. It was much needed R&R. Its the rainy season in Mexico so we had one night of intense thunderstorms and rain. I happen to love thunderstorms so it was perfect for me....I stood outside in the rain looking up into the clouds that would light up and then count....1001, 1002, 1003...untill the thunder struck. I used to do this when I was a kid. Someone once told me that that was how you could find out how far away it was. I dont remember if 1003 would equal 3 miles away or 30 miles or how its calculated but its just fun to do anyway.
I taught a workshop for the Scholarship girls here at the Edge Performing Arts Center here in LA last week and it went really well. I think one o the hardest things for a girl dancer/pop star/woman is to walk and dance in heels. It was wonderful to be back in class, warming up, stretching out, doing leaps and turns down the room. The biggest misconception is that once you hit it big youve made it. This is when the work really starts. Training NEVER stops. I could compare it to when someone wants to loose weight and they diet and excercise untill they meet their goal. Once they are there they give up and go back to eating whatever they want and celebrating looking good. Of course all the weight comes right back on quickly. Its more so about molding your entire lifestyle into a healthy one you can live with. Living healthy is important. Make good food choices, make time for excercise, it all helps you feel much better in the long run.
Best movie ive seen in a really long time......."Once". Its an indie flick. Check it out!!! The soundtrack is incredible too.
"Be gentle with yourself. You are a child of the universe, no less than the trees and the stars. In the noisy confusion of life, keep peace in your soul."
(Max Ehrmann)

"Boty" všech Dollsek

31. srpna 2007 v 15:40 | Lili |  Deichmann & móda
Ashley´s
Jessica´s
Melody´s
Carmit´s
Kimberly´s
Nicole´s
Správné přiřazení botiček si můžete ověřit zde na titulní stránce letáku Deichmann:
Prospekt s Pcd (Deichmann)

31. srpna 2007 v 15:11 | Lili |  Deichmann & móda
Klikni na obrázek a prohlédni si německý prospekt od Deichmann s Pcd
PCD_Beileger.jpg
Jupíííí, Pcd už mají reklamu na deichmann!!!

31. srpna 2007 v 14:41 | Lili |  Deichmann & móda
Sneaker
(15 Sek.)
High heel
(30 Sek.)
High heel
(40 Sek.)

Making Of Deicjmann - video ke stažení

31. srpna 2007 v 14:33 | Lili |  Deichmann & móda

Making of Deichmann Ad [download]

Size: 34 MB
Format: .avi
download
----
Bohužel sem to našla ke stažení jen na RapidShare ale pokusim se to sehnat i přes jinačí server, jelikož vím, mnoho liem nejdo s RapidSharu stahovat - stejně tak i mě :-((

Nicole Scherzinger feat. 50 cent - Fire

31. srpna 2007 v 14:30 | Lili |  Mp3 ke stažení
Tentokrát už celá písnička - klikni na obrázek

Moje first videomontážka s Ashley ♥

30. srpna 2007 v 21:19 | Lili |  Videa
Jak ste si určo všimli tak o Pcd a členkách Pcd nejsou žádný news a proto sem sem nemohla skoro nic přidat a proto sem se nudila a proto sem stvořila videjko s Ashley. Jukněte na něj a napište mi pls v komentářích jestli se na to dá aspoň trochu dívat :-D
Jinak k videjku:
písnička: White Lies - tento song miluju a ješt¨ě o to lepší je že ho zpívá Jessica - členka Pussycat Dolls
videjko (formát): blendama, grafikama a wallíkama sem vás poslední dobou dá se říct úplně zasypala tak proč nezkusit videjko? :-)
Ashley: má nejoblíbenější doll a navíc si o ní vedu blog tak proč dělat videjko o někom jinym ?! :-D
Jinak ty co by zajímalo přes co jsem videjko stvořila tak to je prográmek CyberLink
No a teď už se konečně lookněte :)


Super new!!! Nicole natočí videoklip k Baby Love

30. srpna 2007 v 15:21 | Lili |  Novinky
Když už jsem v tom zahrnování novinek a ještě k tomu skvělích tak tu pro vás mám další:
NICOLE BUDE NATÁČET VIDEOKLIP K SINGLU BABY LOVE
Aspoň tak je to psáno na její oficiální myspace:
NEWS
8.29.07- Hi All, Katie here. Sorry it has been awhile since I have written. I have been so busy I almost feel like Nicole… okay, no one is as busy as Nic! :)
She just wrapped her music for "Baby Love" which she filmed this past weekend. YOU WILL LOVE IT! I think this one will be even better because it shows the softer side of Nicole. I just think it is more human you know? When I watch the "Whatever You Like" video, I think "WOW, my friend is an amazing performer." But in this new video I think you will all get to know the "real" Nicole: the hula girl side of her. I think you will all understand what I am talking about when you see it.
I also want you to know how much Nic loves & appreciates you all. It is my goal to get her on the internet more so you all can communicate more directly. I will be working on that one.
So, my company/charity is going great. Thanks for all the support. I will let you all know when we launch it. Thank goodness for Nic. She is VERY stylish. Me, on the other hand… lets just say my favorite store will ALWAYS be Target. LOL
Nic is in Hawaii right now visiting the fam. I have a lot more news to share with shortly. Before I leave you, I want to ask you all to really help this new video for BABY LOVE to not only be on TRL but to reach number 1. I know it can be done. so let's do it!!!
God Bless
Katie
Here is more info on the "Baby Love" video:
1. It was directed by Francis Lawrence, who directed "Buttons."
2. It was shot over three days on Catalina Island, which is just off the coast of California.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Když si přeložíte poslední řádky nebo si přečtete můj překlad :-) tak se dozvíte o videjku toto:
Tady je info o Baby Love videoklipu:
1. režisér videa je Francis Lawrence, který také režíroval klip Buttons
2. natáčení bude přes tři dny na Catalina ostrovech, které leří u pobřeží Californie
- - -
Zbytek si budete muset přeložit bohužel sami ;)

Jessica Sutta možná v Praze!!!

30. srpna 2007 v 15:10 | Lili |  Novinky
Tak a je to tu! 14.9.2007 (v den kdy má Ash narozky) přijede Paul Van Dyk do Prahy a bude mít 3. hodinové vystoupení v T-Mobile Aréně. Chystá se tam předvést svoji new desku "In Between". Je možné že Jessica na koncertě vystoupí také s písní White Lies ale zatím pravda není odhalena :-( No určitě by to bylo super!!! Ale teď vám sem dám ještě jednu blbou zprávu: vstup je od 18 let a navíc lístků je jen 400 kusů!!!!!!! takže to je už určo vyprodaný :-((
No ale stejně pokud tam Jessica přijde tak bude k zveřejnění určo nějaké záznami z koncertu takže je !!!MOŽNÁ!!! na co se těšit :-)